ZGŁOŚ SUGESTIĘ
PRODUKTY
MENU KATEGORII
Strona główna bloga > Kategoria: Baterie do aparatów słuchowych

Użytkowanie baterii słuchowych - często zadawane pytania

Od aparatów słuchowych oraz implantów oczekujemy niezawodnego działania. W ich użytkowaniu niezwykle istotne jest zapewnienie zasilania wysokiej jakości. Dobra bateria decyduje o jakości dźwięku oraz czasie użytkowania aparatu.

Niniejszy artykuł prezentuje listę popularnych pytań, które otrzymujemy od klientów oraz odpowiedzi naszych specjalistów.

Jak długo działa bateria w aparacie słuchowym?

Niestety, ze względu na zróżnicowaną gamę urządzeń, w których wykorzystywane są baterie, odpowiedź nie może być jednoznaczna. Standardowa bateria do aparatów słuchowych pozwala na użytkowanie urządzenia od 3 do 22 dni. Ten okres jest uzależniony od tego, jakie zapotrzebowanie na energię wykazuje dany sprzęt, szczególnego typu baterii (np. duże baterie 675 cynkowo-powietrzne charakteryzują się najdłuższym czasem działania), a także od intensywności użytkowania aparatu słuchowego lub implantu, czy panujących warunków otoczenia.

Przeczytaj też nasz wpis: Jakie czynniki wpływają na czas pracy baterii cynkowo-powietrznych

Jak często wymieniać baterię w aparacie słuchowym?

Niektóre modele aparatów słuchowych i implantów mogą sygnalizować potrzebę wymiany baterii - może to być sygnalizacja dźwiękowa informująca o tym, że bateria się wyczerpuje.
Jeśli aparat nie ma takiej funkcjonalności, zmień baterię, jeśli jakość dźwięku uległa pogorszeniu lub aparat wymaga wyższych ustawień głośności.

Twoje baterie, po pewnym okresie użytkowania, mogą rozładować się bardzo szybko. Dobrze jest mieć zestaw zapasowych baterii zawsze ze sobą.
Zapobiegaj rozładowaniu baterii. Odklejaj nalepkę zabezpieczającą i napowietrz baterię bezpośrednio przed umieszczeniem jej w aparacie słuchowym lub implancie. Unikaj też kontaktu baterii z metalowymi przedmiotami. Dobrze jest zaopatrzyć się w podręczne pudełko na baterie.

Do czego służy nalepka na baterii do aparatu słuchowego lub implantu?

Chroni ona baterię cynkowo-powietrzną przed rozładowaniem się. Wraz z zerwaniem nalepki, zawartość baterii wchodzi w reakcję z tlenem z powietrza i od tego momentu następuje jej stopniowe rozładowanie. Zawsze kupuj baterie z nieuszkodzoną nalepką.

Jak ograniczyć rozładowanie się baterii?

 • Wyłącz aparat, jeśli go nie używasz. Możesz otworzyć miejsce, w którym umieszczona jest bateria, by ograniczyć jej użycie (chyba, że producent urządzenia nie rekomenduje takiego działania).
 • Wyjmij baterię z urządzenia, jeśli nie będziesz go używać przez dłuższy okres. Pamiętaj, że baterie cynkowo-powietrzne będą ulegały stopniowemu rozładowaniu, po zdjęciu nalepki ochronnej.
 • Unikaj skrajnych (wysokich oraz niskich) temperatur.

Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę?

 • Przechowuj baterie w oryginalnych opakowaniach, w temperaturze pokojowej.
 • Umyj ręce przed umieszczeniem baterii w aparacie. Zanieczyszczenia mogą negatywnie wpłynąć na jej żywotność.
 • Zostaw otwartą na noc komorę na baterie w twoim aparacie, aby pozwolić na jej osuszenie. Wilgoć może doprowadzić do korozji Twoich baterii.
 • Niezwłocznie usuwaj z urządzenia zużyte baterie. Zużyte baterie mogą uszkodzić Twój aparat.

  • Copyright © Baltrade
19
3
Komentarze
liczba komentarzy: 1
Dodaj komentarz
 • Od dawna używam baterii do swojego aparatu postępuję ściśle ze wspomnianymi wskazówkami
  2
  0