ZGŁOŚ SUGESTIĘ
PRODUKTY
Filtry

Ładowarki, prostowniki automatyczne (mikroprocesorowe) do akumulatorów (samochodowych, motocyklowych i innych)

Sortuj według: cena | nazwa | kategoria
pokaż ceny: netto | brutto
Solidna, inwerterowa ładowarka do popularnych akumulatorów 12V i 24V stosowanych w motoryzacji i przemyśle.
Typ - inwerterowy, automatyczny ze wspomaganiem rozruchu 300A.
Idealny dla akumulatorów kwasowo-ołowiowych, żelowych, AGM, stosowanych w samochodach, wózkach widłowych.
Prąd ładowania (skuteczny): 5-40A regulowany.
Prąd ładowania (maksymalny): 60 A.
Prąd dla wspomagania rozruchu (maksymalny): 300 A.
449,00 zł 365,04 zł netto
lista życzeń 
Towar w magazynie
Ilość na stronie:
Produkty: 1 - 1, łączna ilość: 1
< >
Prostowniki samochodowe mikroprocesorowe
Procesorowe ładowarki do akumulatorów to nowa generacja prostowników samochodowych. Dzięki zastosowaniu procesora sterującego, ładowarka kompleksowo reguluje proces ładowania akumulatora. Prostowniki samochodowe automatycznie wyłączają się po pełnym naładowaniu akumulatora, przechodząc w tryb monitorowania napięcia. Stosowanie automatycznych prostowników samochodowych korzystnie wpływa na czas eksploatacji akumulatora.

Oferowane prostowniki samochodowe nadają się nie tylko do samochodów, ale także świetnie sprawdzą się w ładowaniu akumulatorów motocyklowych, akumulatorów stosowanych w łodziach motorowych, akumulatorów żelowych, czy akumulatorów stosowanych w skuterach.

Jak naładować akumulator prostownikiem samochodowym? Po pierwsze: ustal przyczynę rozładowania akumulatora. Najczęściej dochodzi do rozładowania akumulatora, gdy zostawimy w samochodzie włączony odbiornik prądu, np. światła pozycyjne, światła oświetlenia wnętrza samochodu. Jeśli mieliśmy do czynienia z taką sytuacją, warto naładować akumulator samodzielnie lub przekazać go fachowcom do naładowania. Rozładowany akumulator może także oznaczać problemy z alternatorem lub uszkodzenie samego akumulatora.
Jeśli zdecydujesz się na naładowanie akumulatora, odłącz go od instalacji samochodowej poprzez odłączenie klemy masy (-) od akumulatora. W przypadku akumulatorów starszego typu, może być potrzebne odpowietrzenie akumulatora poprzez uchylenie korków. Nowsze akumulatory samochodowe mają system odpowietrzania. Teraz należy podłączyć konektory ładowarki do odpowiednich biegunów akumulatora. Zaleca się podłączenie bieguna dodatniego przed ujemnym.
Ładowanie akumulatora samochodowego powinno być wykonywane prostownikiem z napięciem ładującym na poziomie co najmniej 14 V. Rekomendujemy wybór automatycznego prostownika samochodowego, który poinformuje o pełnym naładowaniu akumulatora oraz nie pozwoli na jego przeładowanie.