ZGŁOŚ SUGESTIĘ
PRODUKTY
MENU KATEGORII
Strona główna bloga > Kategoria: Power banki

Czy można wziąć powerbank do samolotu?

Odpowiedź brzmi: to zależy. Jeśli planujesz wyjazd na wakacje i zabierasz do bagażu power bank, to upewnij się czy jego moc mieści się w zakresie, przy którym nie jest wymagana akceptacja linii lotniczych.

W artykule przybliżamy jak zweryfikować, czy Twoje urządzenie jest odpowiednie.


Dla power banków wyznaczono dwie graniczne wartości energiiznamionowej, które określają sposób postępowania z nimi:

Energia znamionowa power banka nie przekracza 100 Wh

Twój power bank jest na tyle niewielki, że spokojnie możesz go zabrać do samolotu.

Energia znamionowa power banka mieści się w przedziale 100-160 Wh

Zabranie power banka do samolotu wymaga akceptacji linii lotniczych!

Energia znamionowa power banka przekracza 160 Wh

Wniesienie urządzenia na pokład samolotu jest niedozwolone! Także wtedy, gdy urządzenie nie posiada etykiety umożliwiającej określenie skumulowanej energii urządzenia.Dodatkowo, urządzenie powinno być wyłączone w trakcie lotu.

Jak obliczyć skumulowaną energię znamionową power banka?

Jeśli power bank nie posiada podanej energii znamionowej wyrażonej w Wh (watogodzinach), możesz ją samodzielnie wyliczyć.
Poszukaj na etykiecie informacji o pojemności (mAh) oraz napięciu wewnętrznym ogniwa (V) [Uwaga: mówimy o napięciu wewnętrznym ogniwa, a nie napięciu na wejściu (Input) lub napięciu na wyjściu (output)].

Pojemność podaną w mAh musisz podzielić przez 1000, by otrzymać wartość Ah. Przykładowo, jeśli Twój power bank ma 20 000 mAh, to do wyliczeń przyjmij 20 Ah. Wymnóż to przez napięcie wewnętrzne ogniwa (najczęściej jest to 3,7 V). Uzyskujemy wynik 20 Ah * 3,7 V = 74 Wh. Taki wynik oznacza, że power bank możesz zabrać do samolotu bez uzyskania dodatkowej zgody (74 Wh < 100 Wh).

Przykładami Power Banków, które są prawidłowo oznaczone i które bez problemu wniesiesz na pokład samolotu są everActive EB-10k (10000 mAh/37Wh) oraz EB-20k (20000 mAh/74Wh).

Nasza oferta: Power Banki

Copyright © Baltrade
Tagi:
10
0
Dodaj komentarz