ZGŁOŚ SUGESTIĘ
PRODUKTY
MENU KATEGORII
Strona główna bloga > Kategoria: Baterie do aparatów słuchowych

Jakie czynniki wpływają na czas pracy baterii słuchowych cynkowo - powietrznych?

Czas działania baterii zależy przede wszystkim od poboru mocy samego aparatu słuchowego i ustawionego poziomu wzmocnienia.
Nie bez znaczenia jest także natężenie hałasu zewnętrznego.
Żywotność baterii będzie na pewno dłuższa, jeśli użytkownik będzie pamiętał o wyłączeniu aparatu gdy nie jest on używany (np. podczas snu).
Należy pamiętać również, że niekorzystne warunki otoczenia takie jak zbyt wysoka lub niska temperatura, duża wilgotność lub zanieczyszczenie powietrza – mogą mieć negatywny wpływ na działanie każdej baterii cynkowo-powietrznej w aparacie słuchowym.

Użytkownicy baterii do aparatów słuchowych i implantów często zwracają uwagę na zmianę czasu działania baterii. To, jak długo działa bateria, zależy przede od zużycia prądu przez urządzenie. Może się ono zmieniać w sytuacjach:

  • Wraz z wzmocnieniem dźwięku, np. w sytuacjach, gdy często przebywamy w głośniejszym pomieszczeniu. Baterie będą się więc zużywały szybciej, gdy będziemy przebywać w restauracji, czy na koncertach. Także ustawienie głośności aparatu na wyższe pozycje spowoduje szybsze wyczerpanie baterii.
  • Baterie cynkowo-powietrzne są wrażliwe na warunki panujące w otoczeniu. Spadek temperatury otoczenia wpłynie na skrócenie czasu życia baterii. Powinny pamiętać o tym osoby, np. pracujące zimą na zewnątrz budynków.
  • Wzrost wysokości nad poziomem morza to także spadek zawartości tlenu w powietrzu. Dlatego, jeśli jesteś w górach, Twoja bateria może działać krócej.
  • Innym aspektem może być fakt pogłębiania się wady słuchu użytkownika, skutkujący potrzebą wzmacniania dźwięku w urządzeniu.


Copyright © Baltrade
Tagi:
17
2
Dodaj komentarz