ZGŁOŚ SUGESTIĘ
PRODUKTY
MENU KATEGORII
Strona główna bloga > Kategoria: Baterie do aparatów słuchowych

Jak wymienić baterię w aparacie słuchowym?

Niby prosta rzecz – wymiana baterii, a jednak jest kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę, by zapewnić długi czas działania baterii oraz nie uszkodzić aparatu słuchowego.
Standardowo, Twój aparat słuchowy da Ci znać, że zbliża się okres życia Twojej baterii na przykład dwoma sygnałami dźwiękowymi. Sygnały te będą powtarzane co jakiś czas do momentu całkowitego wyczerpania się baterii. To, jak długo Twoja bateria będzie działać po takim sygnale, zależy od tego, jak intensywnie będzie w tym czasie użytkowany Twój aparat słuchowy. Może to nastąpić bardzo szybko lub za kilka godzin. Warto mieć zapas baterii do aparatów słuchowych zawsze ze sobą (zapakowany w oryginalnym opakowaniu, najlepiej w pudełku zabezpieczającym).
Podczas całkowitego rozładowania baterii, urządzenie powinno się wyłączyć, na przykład dając sygnał w postaci czterech powtórzeń.
Zużyta bateria powinna być usunięta z aparatu słuchowego niezwłocznie, by nie uszkodziły sprzętu. Baterie oddajemy w punkach zbiórki zużytych baterii. Mogą to być sklepy ze sprzętem AGD RTV lub inne.

1. Otwórz komorę baterii – najczęściej jest wystający element obudowy, za który można pociągnąć.

2. Baterię można łatwo usunąć wykorzystując małe narzędzie zawierające magnes.

3. Usuń naklejkę zabezpieczającą z nowej baterii. Jeśli na baterii jest wilgoć, usuń ją ściereczką.

4. Odczekaj około minutę, by bateria się napowietrzyła (więcej na temat jak postępować z cynkowo-powietrznymi bateriami do aparatów słuchowych).

5. Do umieszczenia baterii możesz ponownie użyć magnetycznego narzędzia. Zwróć uwagę na bieguny (znak plusa i minusa baterii musi odpowiadać znakom na aparacie).

6. Zamknij komorę baterii.

Copyright © Baltrade
Tagi:
9
0
Komentarze
liczba komentarzy: 1
Dodaj komentarz
  • Kupuję u Was baterie do swojego aparatu, jestem zadowolony z ich jakości,wytrzymałości , zawsze polecam Was znajomym z utratą słuchu i korzystających z aparatów słuchowych. Pozdrawiam , życzę sukcesów na rynku , Andrzej Głuszcz z W-wy.
    5
    0